Akustické panely skvělě tlumí

Akustické panely bezesporu patří k velmi oblíbeným akustickým prvkům, které slouží k efektivnímu pohlcení jak basových tak středních frekvencí zvuku. Pokud byste rádi místnost (zkušebnu či studio) – která bude z hlediska vnitřní akustiky naprosto bez ozvěn – můžeme doporučit právě akustické panely, které jsou na toto nejvhodnější.

Síla 9cm panelu je znát

Ať už byste rádi „velmi odizolovaný zvuk“ ve zkušebně nebo studiu – tyto až 9cm akustické panely mohou pomoci také v izolaci stěn bytů. Díky své tuhosti, síle a hladkému tvaru na ně můžeme aplikovat další materiál – např. laminát, OSB desky apod. – ale také je jednoduše aplikovat na stěnu místnosti, či strop.  Záleží pak na konkrétních podmínkách, jestli potřebujeme odhlučnit rušivého souseda anebo právě nás. Dle toho aplikujeme tyto akustické panely do sendvičového zdiva s anebo bez vzduchové mezery.

Jak se pracuje se akustickými panely?

Jelikož se jedná o akustické panely, které jsou vyrobeny z PUR pěny s otevřenou buněčnou strukturou – je práce s těmito panely snadná a nenáročná. Našli jsme pro Vás instruktážní video, jak tyto panely řezat kuchyňským nožem:

Tyto akustické panely pak jednoduše přilepíte například polyuretanovým lepidlem Den Braven Multi Kleber. Snadná aplikace a rychlé schnutí = velmi jednoduchá a nenáročná práce při instalaci.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.