Akustické závěsy

Akustické závěsy jsou ideálním doplňkem dalších akustických materiálů, které využijete při stavbách a rekonstrukcích vnitřních prostor citlivých na zvuk. Máte-li problémy s hlukem nebo přílišnou ozvěnou, ale zároveň nechcete canada goose outlet factory přebudovat celý prostor a trvale změnit jeho ráz tím, že jej polepíte akustickou pěnou, akustické závěsyPMI-SP jsou ideálním řešením. Nejen že dokáží pohltit přicházející zvuk, aniž by ho odrážely, ale navíc jej i poměrně spolehlivě zachycují a nepouštějí dál. Ve srovnání se svou flexibilitou, je jejich výkon nepřekonatelný.

Jak to funguje?

A teď, jak to funguje? Jak je možné, že jen samotná látka má tak dobré akustické vlastnosti? Klíč k tomu je v jejich gramáži, která sahá od 300 do 620 g/m2. Takové akustické závěsy jsou pořádně těžké. Mnohem těžší, než běžné oblečení nebo látky, které si dovedete představit. A to je ideální prostor pro pohlcení zvuku. Jakto? Vychází to z povahy zvuku. To je mechanické vlnění, které se šíří tím, že rozkmitává molekuly. My jej pak slyšíme díky tomu, že tyto rozkmitané molekuly předají svou kinetickou energii našim ušním bubínkům, ty se také rozkmitají a sluchové ústrojí pak tento signál převede na nervové vzruchy, které mozek interpretuje jako zvuk.

Vnitřní prostředí látkového závěsu je přímo pastí na zvuk. Tím, jak je spletité, utváří pro příchozí zvuk neprostupnou houšť vlákýnek a mezírek, kde se zvuk tříští, rozechvívá stále nová a nová vlákna a předává jim svou energii. Tím, že jsou ale akustické závěsy měkké a netvoří je jeden PPT-201 jednolitý kus hmoty, nedokáže je zvuk rozkmitat tak, aby dále pomáhaly jeho šíření. Naopak, velká část příchozí energie canada goose outlet toronto factory se přemění na tepelnou energii a dále už žádné molekuly vzduchu nerozkmitává. Té tepelné energie je samozřejmě jen velmi málo, protože množství energie potřebné pro rozkmitání molekul vzduchu je poměrně malé a když se přemění na energii tepelnou, rozhodně to závěs neohřeje ani o stupeň.

Akustické závěsy pohltí až 80% zvuku

To, kolik zvuku závěs pohltí, se dá docela přesně změřit. Existuje pro to podíl pohltivosti, což je ukazatel vyjádřený v procentech, který říká, jaká část zvuku byla absorbována do materiálu, v našem případě závěsu, a jaká část byla odražena zpět. Akustické závěsy dokáží zadržet až 80% zvuku, takže jen 20% se odrazí zpět. Může se to zdát málo, ale holé zdi odrazí až 90% zvuku. Když tedy instalujete závěs do místnosti, je změna akustiky patrná na první poslech, už jen když promluvíte, uslyšíte, nebo spíš neuslyšíte téměř žádnou ozvěnu. Kdybyste byli v prostředí se stoprocentní pohltivostí, přišel by vám najednou váš vlastní hlas pěkně tichý a nepřirozený.

Nabídka akustických závěsů je široká, stejně jako jejich uplatnění. Vyrábějí se v množství barev, takže budou ladit k jakémukoliv designovému interiéru. Podle potřeby se dodávají v gramážích od 300 do 600 gramů na metr čtvereční. Ty nejvyšší gramáže v podstatě nahradí zeď, není přes ně slyšet téměř nic (izolují) a když jsou instalovány jen třeba na bocích divadelní scény, razantně omezují ozvěnu a zkvalitňují tak poslech v sále.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.